Puller je unikátní výcviková pomůcka pro trénink a zábavu.

Puller je sada dvou kruhů, se kterými jednoduše a intenzivně procvičíte všechny svalové partie svého psa formou hry. Puller je vyroben z unikátního materiálu, který nepoškozuje zuby a dásně vašeho psa. Materiál umožní psovi lehce se zakousnout, aniž by byl narušen tvar a vlastnosti Pulleru. Puller není určen k samostatné hře nebo ke žvýkání, ale ke společné zábavě a výcviku!

Puller je zábava pro každého!

Puller je vhodný pro všechny pejsky, od nejmenších plemen, jako jsou toy plemena, přes štěňata, bull plemena až po obří plemena a molossy, kteří mají ve sportu dokonce vlastní kategorii.

Hra a trénink s Puller je využitelný pro všechny majitele. S Pullerem zvládnou zacházet děti, protože jeho užití je jednoduché a bezpečné. Puller nabízí velké možnosti využití pro aktivní sportovce s výkonostními ambicemi pro intenzivní trénink a cílené posílení svalových partií psa např. u bull sportů nebo jako motivace při trénincích jiných sportů jako je obedience, frisbee, tanec se psem, agility a další. Starší majitelé, kteří nechtějí nechat svého čtyřnohého kámoše zahálet, jistě ocení jednoduchost Pulleru a využití dvou kruhů, které výrazně snižuje namáhavost cvičení pro majitele.

Puller je odolný!

Viditelné stopy po zubech patří k běžným vlastnostem Pulleru a nijak nesnižují jeho odolnost či trvanlivost. Puller po čase dokonce zcela ztratí svůj hladký povrch, což je naprosto přirozený projev materiálu a patří k užívání Pulleru

Disciplíny :

Running

Cílem cvičení je uchopování kruhu za běhu. Pokud váš pes rád aportuje, chytání Pulleru ho bude bavit. Pro mnohé psy je to mnohem atraktivnější, než aportování míčku. Navíc je tento cvik zdravější, protože pes chytá kruh  v pohybu, takže nemusí prudce brzdit jako u míčku, který se často zastaví v trávě a celkový pohyb může být mnohem plynulejší, tudíž šetrnější.

Jumping

Při skákání je smyslem cvičení střídavé uchopování Pullerů ve výskoku. Základem pro trénink skoků (výskoků) je opět použití obou kruhů. Cílem pro psa není získat kruh, ale uchopit jej ve výskoku, po dopadu pustit a vyskočit pro druhý kruh. 

Pravidla :

  • Soutěžní pole má 10 x 30m a je určeno pro disciplínu Puller RUNNING. Plocha je rozdělená na tři čtverce o rozměrech 10 x 10m. Střední pole je startovací zóna (tmavě zelená na obr. 1), vedle ní jsou po obou stranách running zóny (světle zelené na obr. 1) a za nimi je catching zóna, která není označená, má libovolnou velikost, minimálně však 10m. Na této ploše pes chytá Puller. Pro Puller JUMPING se využívá prostřední čtverec 10 x 10m. 
  • Celkové plocha placu pro pořádání závodů musí mít minimálně 50 x 50m. Ideální je však 50 x 70m, aby catching zóna byla dostatečně prostorná.
  • Obvod soutěžní plochy a jednotlivé čtverce jsou vyznačena pískem, pilinami nebo netoxickým potravinářským barvivem. Obvod může být také označen pásky ukotvenými do země, aby psům nepřekážel v pohybu. 
  • V rohu každého čtverce musí být označení bezpečným prvkem, který bude pes při pohybu po ploše dobře vnímat - vlaječka na tyči, barevný kužel apod.
  • Hřiště musí být rovné, nejsou povoleny plochy s větším spádem, s výmoly, drny nebo jinými nerovnostmi. 
  • Povrch plochy nesmí být kluzký a příliš hrubý. Asfalt, beton, drcený štěrk a gumový povrch není pro venkovní sportovní aktivity povolen. Závody se smí pořádat na travnatém, písčitém nebo umělém sportovním povrchu vhodném pro psí aktivity.

Soutěžní kategorie

Psi jsou rozděleny do soutěžních kategorií podle věku a výšky v kohoutku. Psi do 1 roka věku jsou v kategorii štěňat - PUPPIES bez rozdílu velikosti, psi ve věku nad 12 měsíců jsou dospělí, kteří se dále dělí dle výšky v kohoutku.

  • kategorie PUPPIES - do 12 měsíců bez rozdílu velikosti, štěňata nesoutěží v disciplíně JUMPING
  • kategorie MINI - psi nad 12 měsíců věku s výškou v kohoutku do 45cm
  • kategorie MAXI - psi nad 12 měsíců věku s výškou v kohoutku nad 45cm

  • kategorie HeavyWeights - pro molossoidní a ostatní velká plemena, která nedokáží vyvinout vysokou rychlost a soutěžit s jinými kategoriemi kvůli konstitučnímu typu plemene

Psi mohou být hlavním rozhodčím zařazeni buď do kategorie MAXI nebo HeavyWeights, a to na základě posouzení konstituce a fyzické zdatnosti psa.

Psi v kategoriích MAXI a HeavyWeights nemají povoleno soutěžit s Pullerem MINI. V těchto kategoriích je možné závodit i s Pullerem MAXI, musíte mít opět dva Puller kruhy.

Pokud se závodů zúčastní více jak pět jedinců jednoho plemene, např. border kólie, je pro ně ustanovena samostatná kategorie.