Jsou určeny k řešení konkrétních problémů v poslušnosti či nápravě nežádoucího chování.  Individuální hodina většinou probíhá samostatně, bez přítomnosti jiných psů či lidí.  Občas je však žádoucí při řešení např. nesoustředěnosti psa nebo nevhodného chování vůči ostatním psů, nebo při strachu z lidí, propojit individuální hodinu s jinou probíhající aktivitou ve škole. Stále však platí, že trenér pracuje výhradně s Vámi a Vaším psem.

Také doporučujeme individuální hodiny v případech, že máte již staršího pejska a rádi byste se začlenili do skupinového cvičení, ale neabsolvovali jste žádný z našich kurzů. V tomto případě je potřeba nejdříve si ujasnit práci se psem a seznámit se s povely, s kterými se ve skupině setkáte

Podmínkou je, plné očkování.  Individuální hodina - jeden pes, jeden psovod, jeden trenér.  Jedna lekce trvá 35 až 45 minut.

Sebou potřebujete:

na první návštěvu očkovací průkaz

obyčejné vodítko a obojek (ne flexi vodítko a ne kšíry)

pamlsky (měkké, které se pejskovi dobře baští a páníček je může i dobře během výcviku dělit. Dobré je mít pamlsky větší i menší a třeba i více druhů)

oblíbenou hračku

vodu, misku

DŮLEŽITÉ – čtyři hodiny před výcvikem pejska nekrmit.