Miminka - jsou určeny štěňátkům přibližně od 2 do 5 měsíců věku. Pro miminka v tomto věku je velmi důležitá socializace. V hodinách se štěňátka setkávají se svými vrstevníky a nejen, že se pěkně vyřádí, ale hlavně se učí správné psí etiketě. Ne všechna štěňátka si umí správně hrát. Některá jsou příliš divoká a neznají hranice. Některá jsou naopak bázlivá a ostatní pejsci je děsí. Podobný problém může mít psí miminko s lidmi. Čím dříve se štěňátko dostane do psího kolektivu a mezi cizí lidi, tím snadněji se nesprávné chování napravuje. Z tohoto důvodu je část hodiny o socializaci. V jesličkách se také štěňátka učí první základní povely. Ale, abychom mohli učit štěnda je potřeba nejdříve naučit páníčky, jak správně pejska učit. A tak se v jesličkách hlavně učí páníčci. Jak správně štěňátko vést, jak ho motivovat, jak získat jeho pozornost, jak ji udržet, jak a kdy správně odměnit. Jesličky jsou pro štěňátka většinu času zábava, ale pro páníčky to bývá někdy pěkně těžká škola J. Poslední část hodiny v jesličkách je věnována překážkám. Překážky, které štěňátka zdolávají jsou vybrány s ohledem na jejich fyzické dispozice a omezení související s růstem. Nejde ani tak o překážky, jako spíš o to aby se štěndo již v tomto věku seznámilo např.  s tím, že se dá jít také po lávce, která je nad zemí nebo proběhnout tunelem. Celá hodina jesliček je koncipována s ohledem na psychické a fyzické schopnosti štěňátek v tomto věku. Výcvik probíhá v kombinaci s hrou, aby se miminka neunavila a práce je bavila.

Užíváme si období úžasné štěněčí hravosti a potřeby zkoumat a poznávat nové věci, současně nenásilně a s pozitivní motivací miminka učíme. Každá pozitivní zkušenost v tomto věku je nesmírně důležitá a současně každý špatný zážitek může pejska ovlivnit na celý život. Čím více vhodných dobrých zkušeností pejsek získá, tím odolnější bude v dalším životě v nečekaných situacích. Štěňátka jsou velmi tvárná a vnímavá ke všem podmětům, které jim v tomto období umožníte a také se v tomto věku nejrychleji a nejlépe učí.

Prvořadým cílem jesliček je socializace a zábavná práce pro štěndo a teoretická i praktická průprava páníčka na práci s pejskem.

Do jesliček můžete své miminko přihlásit nejdříve v 12 týdnech a podmínkou je, aby mělo již první dvě očkování.  Ve skupině je maximálně osm štěňátek a minimálně dva trenéři.

Sebou potřebujete:

na první návštěvu očkovací průkaz

obyčejné vodítko a obojek (ne flexi vodítko a ne kšírky)

pamlsky (měkké, které se pejskovi dobře baští a páníček je může i dobře během výcviku dělit. dobré je mít pamlsky větší i menší a třeba i více druhů)

vodu, misku

DŮLEŽITÉ – čtyři hodiny před výcvikem pejska nekrmit.