Pokročilý - od 8 měsíců věku výše.  Vaši pejsci již mají dva základní kurzy a ovládají základní povely, třetí kurz je zaměřen na opravdu  stoprocentní ovladatelnost.  Protože opakování je matka moudrosti a také základem dobře vychovaného a socializovaného psa, tak v tomto kurzu pilujeme a pilujeme již naučené povely, ale také velmi důsledně dbáme na přípravu vašeho pejska na zvládnutí všech povelů a ovladatelnost za každé situace. Psi jsou při práci záměrně rušeni, ať již zvuky, předměty nebo přítomností volně pobíhajícího psa a měli by zvládnout pracovat i za těchto ztížených podmínek.

I nadále dáváme pejskům prostor pro volné proběhnutí s kamarády a socializaci.

I po absolvování základních kurzů, nemusí naše spolupráce končit. I nadále můžete svého pejska cvičit v ovladatelnosti, pokračovat v prohlubování dovedností, zdokonalovat a rozšiřovat jeho schopnosti  v poslušnosti, nebo v některém psím sportu, který naše škola nabízí.

Do kurzu nejstarších pejsků, většinou plynule přechází pejsci, kteří u nás již absolvovali dva základní kurzy. Pokud chcete se svým již starším pejskem (více, jak 8 měsíců), absolvovat tento kurz doporučujeme absolvovat několik hodin v malé skupině nebo individuálních hodin. Podmínkou je, plné očkování.  Ve skupině je maximálně osm pejsků a jeden trenér.

Sebou potřebujete:

na první návštěvu očkovací průkaz

obyčejné vodítko a obojek (ne flexi vodítko a ne kšíry)

pamlsky (měkké, které se pejskovi dobře baští a páníček je může i dobře během výcviku dělit. Dobré je mít pamlsky větší i menší a třeba i více druhů)

vodu, misku

DŮLEŽITÉ – čtyři hodiny před výcvikem pejska nekrmit.