Starší štěnda  - je určena štěňátkům zhruba od 5 do 8 měsíců. Stále důsledně dbáme na socializaci. Miminka jsou již v tomto věku schopna soustředit se delší dobu a už také zčásti mají zažité základní povely, přidáváme další cviky a  stále dbáme na kontakt psovoda se psem. Pejsci se poprvé setkávají s rušivými vlivy při práci. Klademe větší nároky na jejich soustředění a ovladatelnost. Psovod by měl již zvládat správné vedení a odměňování psa. Stále platí, vše nenásilnou formou pozitivní motivace. Učení musí pejska, ale i jeho psovoda bavit, jinak je naše snažení bezcenné, pejsek je otrávený a páníček naštvaný.                                           

Školka je stále všestranně vedená a zaměřená pro získávání co nejširšího spektra podnětů, se kterými se může váš pejsek setkat.

Pokud Váš pejsek nechodil již do našich jesliček můžete ho do starších štěňátek přihlásit nejdříve v 5 měsících a podmínkou je plné očkování.  Ve skupině je maximálně osm pejsků a jeden trenér.

Sebou potřebujete:

na první návštěvu očkovací průkaz

obyčejné vodítko a obojek (ne flexi vodítko a ne kšíry)

pamlsky (měkké, které se pejskovi dobře baští a páníček je může i dobře během výcviku dělit. Dobré je mít pamlsky větší i menší a třeba i více druhů)

vodu, misku

DŮLEŽITÉ – čtyři hodiny před výcvikem pejska nekrmit.