Mé jméno je Lucie Milichovská (dříve Opatrná), narodila jsem se roku 1994 v Kladně. Osm let jsem navštěvovala Sportovní gymnázium, následně jsem vystudovala bakaláře na Pedagogické fakultě UK, obor Výchova ke zdraví a sportu a informatika. Momentálně studuji magisterský obor IT na Pedagogické fakultě UK v Praze. 

Do pejsků jsem zamilovaná již od malička. První pes, který byl jen můj se v mém životě vyskytl v roce 2000. Byl to zachráněný kříženec. V roce 2010 jsem o něj přišla a začala se poohlížet po dalším kamarádovi. To už jsem si pořizovala pejska cíleně na výcvik – fenku borderky Cherry, která mě velice proškolila a stále školí. V roce 2017 se narodila moje dlouho očekávaná a pečlivě vybíraná fenka – borderka Lentilka (Bolette Nejaknyt Empire), kterou až na pár drobností považuji za psí ideál.

O agility jsem začala teoretizovat někdy ve 12 letech, hodně jsem toho načetla, znala jsem nazpaměť parametry překážek a podobné „důležité“ věci, nicméně pro praxi mi chyběly vhodné podmínky. Ve světě agility se aktivně pohybuji od roku 2010, kdy jsem začala s Cherrinkou chodit na cvičák. Aktuálně aktivně závodím a trénuji s oběma svými psy a příležitostně si půjčuji šeltii své sestry - Daisy. Všechny tři holky se pravidelně umísťují na předních příčkách závodního pole. Také se snažím se neustále vzdělávat na seminářích s různými trenéry. S Cherrinkou jsem dosáhla (pro mě) agilitního vrcholu – titulu A3 Champion.

Kromě agility se aktivně věnuji dogdancingu. Cherrinka není úplně vhodný taneční pes (moc ji to nebaví), tak jsme sice spolu pár dogdancingových zkoušek uplácaly, ale není to ono. Nicméně Lentilka je správná borderka a baví ji každá práce. Tak už jako roční štěňátko dosáhla titulu MoD1 (Master of Dogdancing první úrovně).

Od červa 2012 spolupracuji s Jiřinou Forejtovou a trénuji agility ve psí škole Staff Spirit. Aktuálně u mě pravidelně cvičí zhruba 20 týmů a pevně doufám, že jsou spokojeni. Preferuji výcvik pozitivní motivací a snažím se o individuální přístup ke každému pejskovi. Cvičí u mě týmy, které se aktivně účastní závodů, ale zároveň i takoví klienti, kteří si chtějí užít společný čas s pejskem na překážkách a žádné závodní ambice nemají.

Složené zkoušky:

Cherry (BOC, narozena 2010): MA1, MA2, MA3, titul A3Ch., MD1, F1

Daisy (šeltie, narozena 2011): SA1

Lentilka (BOC, narozena 2017): MA1, MA2, MD1, HtM1, F1, DwD1, titul MoD1, DwD2