Již od mého útlého věku byl téměř vždy u nás na dvorku pes. Všichni to byli kámoši, občas do lesa, občas podrbat za uchem, tím to pro mě v tuto dobu končilo.

Přišel 40. rok mého věku a s ním i snad  trochu rozumu. Po pečlivém zvážení jsem si pořídil novou psí parťačku Coru a začal s ní pracovat na cvičáku. Dá se říci, že ihned na první hodině s Jiřinkou mě cvičení poslušnosti začalo natolik bavit, že mě to samotného překvapilo.  Po několika letech práce s Corou a spřátelení s Jiřinkou jsem dostal otázku, jestli bych chtěl zkusit hafany také cvičit. Dlouho jsem o tom přemýšlel jestli jsem ten pravý, až okamžik pravdy přišel jak blesk z čistého nebe. Objevilo se na cvičáku štěndo, které bylo velmi zdrženlivé a bázlivé. Po několika minutách mé „práce“ s ním se z něj stalo naprosto skvělé hrající si miminko bez bázně až to majitelku dovedlo k slzám. A to byl ten zlom, kdy jsem si řekl, že chci pomáhat a učit i jiné chlupáče a páníčky věcem, které z nich udělají skvělé kámoše do života.

Dnes učím páníčky a pejsky „jak na to“ pozitivní metodou a je vždy skvělý pocit vidět, že jim to funguje a tím pádem vědět, že jsem odvedl dobrou práci.  Také vím, že s každou absolvovanou hodinou získávám nové a nové zkušenosti, které beze zbytku zase předávám dál a dál.

Od března 2018 Cora už není sama v naší domácí ZOO, ale sdílí s ní boudu Rico. A co že to vlastně mám za plemeno? Odpověď naleznete na této stránce.

Jaký jsem ukecám vás do bezvědomí, vašeho psa a v nejhorším případě i vaši kočku  

Stále navštěvuji nejlepší a nejprestižnější školu - její jméno je ŽIVOT

Čím jsem prošel :

Seminář - Agrese, strach a reaktivita (stres u psů) – lektor ing. Pavel Bradáč

Seminář - Jak odnaučit - lektor František Šusta

Seminář - Pozitivní posilování podrobně - lektor František Šusta 

Seminář - Dog Puller  - lektor mistr světa Slávek Janoušek

Seminář - Dog Puller - lektorka Ing. Helena Hejzlarová