Jmenuji se Karolína a přestože psy jsme měli v rodině odjakživa, svého prvního vlastního jsem dostala v roce 2001, jako odměnu za vysvědčení z první třídy. O rok později jsem s ním začala běhat agility. Ben byl střední černý pudl bez pp, kromě agility jsme dělali i coursing a zkusili si několik voříškiád s pěknými výsledky.

V roce 2010 jsem se dostala k border kolii Roxy, v té době dvouleté. Nastala převýchova jejího zažitého chování, výcvik agility, pasení a i s ní jsem běhala coursing a začala vystavovat. V agility jsme běhaly v A3, složily pasecí vlohovou zkoušku, v coursingu byla kromě jiného 2x na třetím místě na MR ČR a z výstav si odnesla několik BOBů, stala se šampionkou několika zemí i Interšampionkou, získala kvalifikaci na Cruft's show 2013, následně i doživotní kvalifikaci a 1. místo ve třídě veteránek. Nyní si užívá zaslouženého důchodu a občas se mnou vyjede užít si kategorii veteránů.

K narozeninám v roce 2015 jsem si nadělila amerického border koliáka Texe, primárně jako výstavního psa. Očekávání splnil. Několikanásobný junior šampion, šampion, grandšampion, dvojitý Interšampion, doživotní kvalifikace na Cruft's, včetně prvního místa ve třídě juniorů v roce 2016, BISové umísťován od štěněte až do dospělosti. Kromě výstav jsme se věnovali pasení, jeho rodokmen ho předurčuje k tomu, aby z něj byl šikovný pomocník u ovcí. A taky že byl. Dokud jsem měla hodně času, jezdili jsme k ovcím a Tex byl mým věrným pomocníkem i při výpasech,  kdy se staral o stádo o několika desítkách ovcí a koz. V agility je šikovný, hbitý, rychlý, ale jeho primární aktivitou bylo dlouhou dobu právě pasení. Zkusil si i canicross a coursing, kde byl moc šikovný, ale bohužel z mých časových důvodů nebylo možné se aktivně těmto sportům věnovat.

V roce 2017 na mě pod Vánočním stromečkem čekala Párty. Můj první australský ovčák. Párty je skvělá. Pro ní jsem připravila kariéru agiliťáka, na kterou se pilně připravuje. Nedávno dosáhla své agilitní plnoletosti a brzy se vydáme na závody. Doplňkově se věnujeme výstavám,  BIS štěně, r.BIS junior, Junioršampion, Crufts kvalifikace 2019, 2020 a 3. místo a VHC z této prestižní výstavy. Jako další doplňkové aktivity jsme měli pasení, canicross a sportovní kynologii, ale vše pomalu ustupuje do pozadí, aby se mohla plně věnovat agility.

Kromě vlastních psů mi jsou na handling svěřování mazlíčci ostatních, tam si nejvíce vážím ocenění Junior BIS s papilonem, australským ovčákem a border kolií.