Zvířata a obzvláště psy miluju již od malička. V průběhu mého dětství a dospívání jsme doma měli několik chlupáčů i různých malých zvířat. Mým prvním vlastním domácím mazlíčkem v samostatné domácnosti byla užovka červená jménem Arnošt. K němu do terária poměrně rychle přibyla spolubydlící Háta. 

Začátkem léta 2016 jsem si domů přivezla vytouženého pejska. Byl to voříšek Ferda z útulku, který se ukázal být řádný oříšek. Byl bázlivý a nesocializovaný tak moc, až skoro na všechno a všechny reagoval agresí. Hledala jsem pomoc a našla ji zde, v Psí škole Staff Spirit. S Ferdou to bylo náročné a dlouhé, a i když má pořád své mouchy, dnes je z něj prima psí parťák. Jelikož je to hyperaktivní akčňák a nadšenec do vylomenin všeho druhu, zkusili jsme spolu několik různých psích aktivit. Začali jsme u stop, pak jsme lehce, avšak ne moc úspěšně, zabrousili k bull sportům a zakotvili jsme u cvičení na balančních pomůckách a učení různých cirkusových triků. Tím vším jsme procházeli za pomoci skvělé party lidí ze cvičáku Staff Spirit, do které jsme postupem času tak nějak také zapadli. A tak jsem se dostala i k našemu druhému pejskovi – Selly. Jiřinkou zachráněná z útulku, kam se dostala s nálepkou agresivní pes, dva roky hlídala cvičák. Jenže Selly je od přírody mazel a domácí povaleč, a tak jí venkovní prostředí a málo kontaktu s lidmi nesvědčilo. Rozhodli jsme se nabídnout jí k válení náš gauč, slovo dalo slovo, a už je naše. Jde o křížence plemene typu bull a šarpěje, čemu přesně odpovídá její povaha. Má silný lovecký pud a svojský, velice laxní, přístup k jakémukoliv výcviku. Při kontaktu s jinými psi si vybírá ze tří kategorií – jdeme si hrát, odeženu tě, chci tě roztrhat. V současnosti s ní proto pracuju na správné socializaci a výcviku základní poslušnosti, pomalu zkoušíme i balanční cvičení.

V Psí škole Staff Spirit vedu On-line trénink a na cvičáku mě můžete potkat při individuálních hodinách. Ke vstupu do psího světa mě přivedlo mé nadšení pro psy a touha porozumět jejich světu, k posunu ze žáka v učitele pak touha předat tohle vědění dál a pomoct lidem ke správným psím parťákům. Jelikož jsou akční Ferda a laxní Selly opačné extrémy, co se výcviku týče, byli pro mě do začátku velmi dobrou školou. Další zkušenosti jsem sbírala a pořád sbírám na cvičáku při individuálním i skupinovém výcviku.

Absolvované kurzy:
Online kurz – Dog emotion and cognition (Psí emoce a vědomí) – lektor Dr. Brian Hare, Duke University
Seminář – Agrese, strach a reaktivita (stres u psů) – lektor Ing. Pavel Bradáč
Workshop – Se svým psem teď a tady – lektoři RNDr. František Šusta, PhD. a Petra Jaškówová